cheap web hosting plan cheap web hosting plan
best hosting best hosting

19 czerwca rozpoczął się w Kościele Rok Kapłański. Z tej okazji Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej przygotował dla świeckich specjalny List do Ciebie o kapłaństwie. Zachęcamy do przeczytania i promocji Listu w swoich parafiach. List w formacie pdf znajduje się w zakładce "DO POBRANIA".

Czytaj więcej...

Do Królestwa Niebieskiego można iść …. parami? Specjalny List do Ciebie o świętych małżonkach przygotował Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej DW-P. Wersję w formacie pdf, przygotowaną do wydruku, można pobrać klikając tutaj .

Czytaj więcej...

Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej przygotował "List do Ciebie" o świętych dzieciach. Zachęcamy do powielania tekstu i rozpropagowywania treści wśród parafian. Wersję w  formacie pdf gotową do wydruku można pobrać klikając tutaj .

Kiedy Chrystus mówił: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie... kto nie przyjmie Królestwa Bożego jak dziecko... nie wejdzie do niego...” (Mk 10, 14-16), myślał nie w kategoriach chwili, by pobłogosławić, pogłaskać, przytulić... Słuchającym Go dorosłym, pewnym swoich racji, postawił na wzór dziecięcą ufność, wrażliwość, ciekawość (świata, więc także świata duchowego). W tamtej chwili stało się coś, co z trudem tylko mieści się w naszych kategoriach postrzegania hierarchii ważności: oto dróg prowadzących do zjednoczenia z Jezusem mają nas uczyć mali, prości, pokorni, radośni... Dzieci. Dzieci Boże…

Czytaj więcej...

Kłaniam się Tobie, anielski chlebie

Z głęboką wiarą, nadzieją, miłością

I z głębi duszy uwielbiam Ciebie,

Choć jestem nicością.

 

Kłaniam się Tobie, Boże utajony,

I z całego serca miłuję Ciebie

Nie przeszkadzają mi tajemne zasłony

Kocham Cię tak, jak wybrani w niebie.

 

Kłaniam się Tobie, Boży Baranku,

Który gładzisz mojej duszy przewinienia,

Którego przyjmuje każdego poranku

A Ty mi pomagasz do zbawienia.

 

            S. Faustyna od Najświętszego Sakramentu

 

Miłosierdzie Boże ...

„Zabiorę się i pójdę do domu ojca i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem Ciebie; ... A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję, ucałował go.” / Łk 15, 18.19-20/

            Od tylu wieków towarzyszy nam ta przypowieść Jezusa. I choć każdy z nas nieustannie korzysta z Miłosierdzia Ojca, to jednak chyba nie zawsze właściwie odczytywaliśmy prawdę o Bożym Miłosierdziu. Ojcu niebieskiemu zależało na tym, byśmy Jego Miłosierdzie pełniej poznali i obficie z niego czerpali, bo to ono jest zdrojem zbawienia. Zapewne dlatego po raz kolejny skierował do całego Kościoła orędzie o Miłosierdziu.

Czytaj więcej...

Loretto - niewielkie miasteczko nad Adriatykiem, ukryte wśród łagodnych wzgórz włoskiego regionu Marche. Zna je cały chrześcijański świat, bywa nazywane najbardziej polskim ze wszystkich miast włoskich.

Loreto to jedyne miasto na świecie, które ma swoje kopie w innych krajach... Wszystko za sprawą Domku, o którym wiadomo, że był Domem Rodziców Matki Bożej, a potem – Świętej Rodziny.

Czytaj więcej...

„Po latach przygotowań stajemy już na progu Wielkiego Jubileuszu...” - tymi słowami rozpoczyna Ojciec Święty „List o pielgrzymowaniu do miejsc związanych z historią zbawienia”.

   25 grudnia 1999 rozpocznie się Rok Wielkiego Jubileuszu. W Dzień Bożego Narodzenia - bo W TYM DZIECIĘCIU DOKONAŁO SIĘ ostateczne ZBAWIENIE CZŁOWIEKA I ŚWIATA. Historia święta - zakorzeniona w wydarzeniach z raju, w życiu patriarchów, sędziów, królów i proroków Izraela - oto we Wcieleniu osiągnęła swój punkt kulminacyjny. ZBAWCA PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT!

 Rok Jubileuszowy zakończy się 06 stycznia 2001 roku - w Uroczystość Trzech Króli, czyli w dniu, kiedy Kościół przeżywa w liturgii Epifanię, Objawienie się światu Jezusa z Nazaretu jako Mesjasza (Chrystusa), Króla i  „... najpiękniejszego z synów ludzkich”. / por. Ps 45, 3 /. Ten Rok Święty ma nam pomóc POWRÓCIĆ DO ZACHWYTU nad Bogiem, nad człowiekiem, nad zbawieniem, NAD BOŻĄ DO CZŁOWIEKA MIŁOŚCIĄ !!! ...

Czytaj więcej...

„ Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z Wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.” /Mt 28,20/

 

Wasz Jezus ...

Dobiegł końca Rok Jubileuszowy, Rok szczególnej Łaski; w Kościele czas niezwykły, na który wielu z nas czekało i w którego przeżywanie włączaliśmy się duchowo, obficie korzystając ze skarbca Miłości
i  Miłosierdzia. Pielgrzymowaliśmy do Ziemi Świętej, do Rzymu aby być razem z „Piotrem naszych czasów”, przypomnieliśmy na różne sposoby nasze polskie szlaki pielgrzymie na Jasną Górę, do Lichenia, Gietrzwałdu ...,  nawiedzaliśmy osobiście kościoły stacyjne; podejmowaliśmy wiele dzieł Jubileuszowych...

 

Czytaj więcej...

„Bądźcie doskonali jak Ojciec wasz jest doskonały”

Dobiega końca kolejny rok liturgiczny, przeżywany pod hasłem: Poznać Chrystusa. Poznać, by w  myśl Listu apostolskiego „Novo millennio ineunte” uczynić swe życie drogą ku świętości.
Pierwszego listopada jak co roku wspominaliśmy wszystkich świętych zmarłych. Dzień ten mógł stać się dla nas okazją do zadumy nad świętością naszego życia. ”Bądźcie doskonali, jak Ojciec wasz jest doskonały”. Czy oceniam moje postępowanie w „kategorii” świętości?

Czytaj więcej...

Joomla templates by a4joomla