JUTRZNIA

Modlitwa rozpoczynająca dzień ludzi wierzących, wschód słońca budzący nowy dzień, dający nadzieję, ale również CUD POCZĘCIA człowieka,

POCZĄTEK DARU ŻYCIA

Żyjąc w czasach kiedy człowiek próbuje zastępować Boga, dając sobie prawo decydowania o życiu i śmierci innych, również tych najmniejszych-bezbronnych, jest coraz większa potrzeba przypominania jak wielkim cudem jest dar życia każdego z nas.

 To modlitwa uwielbienia i dziękczynienia,

to dźwięki pisane do słów Pisma Świętego, posłuszne Żywemu Słowu, które stało się Ciałem.

Bóg żyje wśród nas i działa z mocą, również przez dźwięki muzyki.

 

ZAPRASZAMY

 

29 MAJA 2016, NA GODZINĘ 13.20

DO KOŚCIOŁA ŚW. IZYDORA W MARKACH

 

 

Wszystkich pragnących modlić się wspólnie w intencji każdego poczętego dziecka, ale także tych, których dotknął ból po odejściu nienarodzonego maleństwa a nie mogli właściwie pożegnać się z nim i właściwie przeżyć żałoby, zapraszamy by w czasie jutrzni mogli je oddać Panu Bogu.

Ci którzy nie zdążyli nadać swemu dziecku imienia będą mogli to uczynić w czasie nabożeństwa Jutrzni poprzez modlitwę, a także poprzez złożenie kartki z jego imieniem do koszyczka, który będzie umieszczony przed Najświętszym Sakramentem.

 

 

Nabożeństwo  związane  jest  z  projektem  budowy  Pomnika  Dziecka  Utraconego  w  Markach.  Gdzie wszystkie dzieci utracone (i pozostawione przez swych rodziców w okolicznych szpitalach) będą mogły być godnie pochowane, na parafialnym cmentarzu. Dzieci którym nie dane było narodzić się żywymi, to nie zlepek komórek ani odpad medyczny lecz nasi najmłodsi bracia.

Dlatego naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest ich godny pochówek oraz zadośćuczynienie w formie modlitwy. Zgodnie ze słowami Św. Jana Pawła II: "Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości" pragniemy przypominać, że każdy człowiek, każde dziecko ma wartość nieskończoną i jest powołane do życia z Woli Bożej. Pomnik będzie przedstawiał Świętą Rodzinę z tulącymi się do niej dziećmi. Przesłaniem pomnika ma być przedstawienie Świętej Rodziny jako wzoru życia i opieki nad życiem. W czasach, gdy ośmieszane są chrześcijańskie wartości życia rodzin, wiara i zasady moralne a promowane jest życie w luźnych związkach i różnych konfiguracjach płciowych. W Roku Miłosierdzia Bożego  tym pomnikiem chcemy dać wyraźny sygnał stawiając rodzinę i zasady moralne oraz wartość życia od poczęcia do naturalnej śmierci na należnym mu pierwszym miejscu. Sam Bóg uświęcił rodzinę przychodząc w niej na świat jako dziecko, posłuszny  swoim rodzicom. Wybrał Niepokalaną jako najdoskonalszą Matkę i ustanowił św. Józefa Jej mężem i opiekunem rodziny. W której rodzice w duchu miłości są dla siebie wsparciem i zapewniają dziecku bezpieczeństwo. Każda rodzina przyjmująca dar potomstwa jest małym Betlejem w którym rodzi się Jezus.W Roku Miłosierdzia Bożego, Pomnik Świętej Rodziny przez błogosławiące Dzieciątko Jezus przypomni o Miłosierdziu Bożym, które nie ma granic... O tym, że właśnie w Miłosierdziu Bożym znajdujemy przebaczenie i ukojenie bólu.

Joomla templates by a4joomla