Nowenna Fatimska

Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Warszawsko – Praskiej z radością przekazuje informację,  iż z racji uczczenia Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski i odnowienia przez Episkopat w dniu 3 maja 2016 r. Jasnogórskich Ślubów Narodu przygotowanych przez Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Polski, w nadzwyczajnym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia oraz pragnąc uczcić 70 – rocznicę zawierzenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi przez Augusta Hlonda Prymasa Polski - Akcja Katolicka naszej Diecezji przystąpiła do realizacji uroczystego obchodzenia Pierwszych Sobót Miesiąca w myśl orędzia Matki Bożej z Fatimy, której zawierzali świat kolejni Papieże, a w szczególności Święty Jan Paweł II.

Dziękujemy Ks. Biskupowi Markowi Solarczykowi za obecność, odprawienie Mszy Świętej i przewodniczenie  Nabożeństwu Wynagradzającemu w Kościele Najczystszego Serca Maryi w Warszawie przy Pl. Szembeka w sobotę 7 maja 2016r.

Składamy wyrazy wdzięczności Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Uklei, za umożliwienie Akcji Katolickiej inaugurację diecezjalnych pierwszo-sobotnich Nabożeństw w Maryjnym miesiącu maju, w którym przypada 99 rocznica pierwszego Objawienia Matki Najświętszej w Fatimie. W ten sposób przygotowujemy się do jubileuszu - setnej rocznicy objawień Matki Boga i naszej Pośredniczki łask, która chce uratować świat i potrzebuje naszej pomocy, naszej modlitwy różańcowej i odprawiania nabożeństwa Pierwszych sobót, o które prosiła w orędziu  13 czerwca 1917r.

Poniżej kilka zdjęć upamiętniających inaugurację diecezjalnych nabożeństw pierwszo-sobotnich Akcji Katolickiej, (Fot. Zbigniew Cieślik, członek POAK).

Dołóżmy wszelkich starań, aby każdy członek Akcji Katolickiej, odprawił minimum raz pięć Pierwszych Sobót Miesiąca.

W pierwszą sobotę 4 czerwca br. spotkajmy się w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonce. Zapraszamy serdecznie wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i tych, którzy jeszcze nie odprawili nabożeństwa Pierwszych Sobót, nie tylko członków Akcji Katolickiej.

Dojazd do Zielonki z dworca Wileńskiego pociągiem -trzecia stacja i Kościół jest widoczny z dworca.     

Informacje o kolejnych pierwszo-sobotnich nabożeństwach będą wkrótce dostępne na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy chętne parafie do rezerwowania kolejnych terminów nabożeństw by łaska z Niepokalanego Serca Maryi dotarła do wszystkich serc.

Szczęść Boże

Prezes DIAK

Robert Denis

Joomla templates by a4joomla