Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę połączona z Diecezjalną Pielgrzymką: Jasna Góra - Wiedeń - Praga

Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej (DIAK) zaprasza członków Akcji Katolickiej na wspólną pielgrzymkę obejmującą udział w dorocznych ogólnopolskich uroczystościach na Jasnej Górze oraz wyjazd do Wiednia, Kutnej Hory, Pragi i Wambierzyc.

Termin:  20-24 czerwca 2015 roku

 

DZIEŃ 1:  20  czerwca

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Częstochowy. Udział w ogólnopolskich uroczystościach Akcji Katolickiej na Jasnej Górze. Po południu przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Brna.

 

DZIEŃ 2:  21 czerwca     

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia - zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: katedra św. Stefana, Pałac Hofburg (z zewnątrz), wizyta w Parku Miejskim ze słynnym pomnikiem Strausa. Czas na wiedeńską kawę i torcik. Dalsze zwiedzanie stolicy Austrii: dom Hundertwassera, ogrody oraz wnętrza Pałacu Schönbrunn, wspaniałe budowle na Ringstrasse m.in. budynek Opery, Grabenstrasse. Przejazd na Kahlenberg zwiedzanie miejsca, z którego Jan III Sobieski wyruszył na odsiecz wiedeńską. Msza Święta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3:  22 czerwca

Po śniadaniu przejazd do Kutnej Hory: Nawiedzenie kościoła św. Barbary, a następnie spacer po Starym Mieście, które zostało wpisanych na listę UNESCO. Przejazd do Pragi.  Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem udział w spektaklu „Fontanna Kriżikova” – piękna kompozycja światła, muzyki i wody. Przejazd do hotelu na nocleg.

 

DZIEŃ 4:  23 czerwca

Śniadanie, po którym wyjazd do centrum Pragi. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie stolicy Czech:Hradczany - katedra Św. Wita, Zamek, Ogrody, Złota Uliczka, Most Karola ze słynnymi rzeźbami. Następnie Stare Miasto: Rynek Staromiejski, Ratusz z Wieżą Zegarową, pomnik Husa. Czas wolny na zakupy. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 5:  24 czerwca

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Postój w Wambierzycach – Nawiedzenie Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Msza Święta. Wyjazd w dalszą drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

 

CENA: 990 zł przy 40 osobach wyjeżdżających

CENA OBEJMUJE:

 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 4 noclegi w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z  KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 50 Euro;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 180 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).

UWAGI:

 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób;

Organizatorem wyjazdu jest Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe "Arcus" z Bydgoszczy.

 

WARUNKI ZAPISÓW i PŁATNOŚCI:

 • zapisów dokonujemy w sekretariacie DIAK (ul. Floriańska 2A; kontakt telefoniczny 22 51-81-513 - p. Joanna; w godz. 9.00-16.00)
 • przy zapisie podajemy dane personalne: imiona i nazwisko, PESEL, adres (potrzebne do ubezpieczenia)
 • do dnia 20 kwietnia należy wpłacić 200 zł. zaliczki
 • decyduje kolejność wpłaconuch zaliczek
 • pozostałą część kosztów wpłacamy do 15 maja (tak, aby organizatorzy mogli zgodnie z wymaganiami Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego przelać całość należności 20 maja - 30 dni przed terminem wyjazdu)

 

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla